جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید، یا به صورت حضوری به دفتر موسسه مراجعه فرمائید.

توهم دکتری با مدیریت عالی کسب و کار مدیریت DBA !

بیماری مدرک پرستی و توهم اینکه مدارک تحصیلی بالاتر لزوما نشانه شخصیت اجتماعی فرد است، سالهاست که گریبانگیر نظام آموزشی کشور شده و علاوه بر پایین آوردن سطح علمی دانشگاه های کشور به چنین دوره‌های مهارتی نیز ضربه وارد کرده است.
دوره مدیریت DBA دوره‌ای مهارتی بوده که می‌تواند برای بسیاری از اهالی کسب و کار فرصتی استثنایی جهت ارتقای وضعیت شغلی و حرفه‌ای باشد، ولی سو استفاده از آن به جای مدرک PhD سرقتی علنی و آشکار از جامعه علمی کشور می‌باشد.

تحقیقات در D.B.A بر مباحث کاربردی تجارت متمرکز است و نتایج حاصل از این تحقیقات مستقیما به تخصص یا حرفه دانشجو مرتبط است. تحقیقات هم تئوری و هم عملی است. پایان نامه D.B.A از نظر سطح دشواری، سعی و تلاشی که لازم دارد، سطح اطلاعات و معلومات و نظارت و ارزشیابی کاملا مشابه پایان نامه Ph.D است. Ph.D با تئوری‌های پیشرفته سر و کار دارد و بیشتر برای کسانی مناسب است که دوست دارند محقق حرفه‌ای و یا مدرس دانشگاه شوند.
در مدیریت بیزنس D.B.A و Ph.D بیشتر اوقات مشابه هم هستند . به همین دلیل وزارت آموزش ایالات متحده و بنگاه ملی علوم امریکا D.B.A و Ph.D را معادل یکدیگر می‌دانند و تفاوتی بین آنها قائل نمی‌شوند.
مدیریت D.B.A شامل یک پایان نامه یا پروژه جامع پایانی است که طی یک دفاعیه رسمی باید به تصویب و تایید اعضای کمیته بازبینی صلاحیت‌های دکتری دانشگاه برسد. درجه دکتر ی وقتی به دانشجو اعطا می‌شود که دروس، امتحانات و تحقیقات نوشتاری را با موفقیت به پایان برساند و پایان نامه او نیز به تصویب برسد.

تفاوت PHD و DBA چیست؟

هدف دوره دکترای تخصصی رشته‌های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش‌های آزمایشگاهی و یا کتابخانه‌ای می‌باشد در حالی که در دوره مدیریت DBA، دانش پذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه‌های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت‌های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد.
دانش آموخته گان دوره مدیریت DBA، می‌توانند رهبری سازمان‌های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه‌های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.

مزایای شرکت در دوره مدیریت DBA

دوره مدیریت DBA به مدیران می‌آموزد که چگونه مدیریت سازمان خود را از چارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت چارچوب رهبری هدایت کنند. مدیران با گذراندن دوره مدیریت DBA می‌آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای مدیریتی و رهبری را می‌شناسند و یاد می‌گیرند بنا به شرایط و موقعیت سازمان از هر کدام از این ابزارها استفاده کنند. دوره مدیریت DBA به مدیران می‌آموزد چگونه منابع انسانی (که بی شک مهمترین منبع هر سازمان است) سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره‌وری و رضایت سازمانی را به دست آورند.
دانش پذیران در دوره مدیریت DBA می‌آموزند که چگونه از علم مدیریت برای اصلاح مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب و کار خود به کار برند. به بیان دیگر می‌توان گفت مهمترین ویژگی دوره‌های مدیریت DBA کاربردی کردن علم مدیریت است به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب بی برنامه و مبتنی بر تجربه خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.

مدیریت DBA در فن آوران حکیم

دکتری مدیریت (PHD in management) به خلق تئوری‌های جدید می‌پردازد در حالی‌که دوره مدیریت DBA به شیـوه‌های کاربـردی آن تئـوری در رفع اشکالات و همچنین به هر چه حرفه‌ای‌تر شدن فرد در کسب و کار خود توجـه دارد. دانـش پذیـران دوره دکتری مدیریت راهبردی کسب و کـار (DBA) دارای پیشینه‌های اجرایی و تجارت مدیریتی مختلف هستند. ایجاد و گسترش شبکه ارتباطی دانش پذیران یکی دیگر از مزیت های این دوره می‌باشد . این دوره بـگونه‌ای طراحی شده است که بوسیـله آن، دانش و مـهارت مدیریتـی مدیران به طور چشمگیری توسعه یافته و آنها را قادر می‌سازد تا نقش‌های کلیدی راهبری را در زمینه‌های کاری خود به عهده گیرند.

مخاطبان:

- مدیران، رؤسا، هیئت‌های مدیره و کارمندان شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف
- کارشناسان و کارشناسان ارشد واحدهای مختلف سازمانهای دولتی و خصوصی
- دانشجویان و فارغ التحصیلان کلیه رشته‌ها (به ویژه رشته‌ای مهندسی و علوم انسانی)
- مشاوران، برنامه ریزان و مدیران اجرایی کلیه سازمان‌های صنعتی، بازرگانی و خدماتی
- محققان و پژوهشگران علاقمند به حوزه مدیریت کسب و کار
و شما که به عنوان یک فرد عادی در هر تخصص و دانشی می‌خواهید ذهن خود را متوجه خلأها، نیازها و کمبودها کنید .

سرفصل‌ها:

photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۱_۱۲-۰۶-۵۶

نمونه مدرک:

۱۲۳ ۰۰۲
جهت مشاوره حضوری و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید، یا به صورت حضوری به دفتر موسسه مراجعه فرمائید.

اساتید دوره DBA