موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم دارای نگرشی در راستای تبدیل به موسسه برتر در زمینه ارایه خدمات آموزشی و تخصصی در زمینه های علوم انسانی (مدیریت، حسابداری و مالی، بورس، زبان انگلیسی و روان شناسی و …) و نیز ارایه خدمات مشاوره ای توسط متخصصین حرفه ای در راستای بهبود عملکرد نیروی انسانی سازمان ها می باشد.
مؤسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم فعالیت خود را از 1386/6/18 در شهر تهران با مجوز قطعی شماره 24/3571 از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری آغاز کرده و  مأموریت اصلی خود را برگزاری دوره های کاربردی در حوزه علوم انسانی تعریف نموده است. این مجموعه در تاریخ 1389/11/27 ادامه فعالیت تخصصی خود را در شهر اصفهان با اخذ مجوز انتقالی به شماره 24/95990 انجام نمود و تنها مؤسسه عالی آزاد گروه الف در استان اصفهان می باشد . در این سالها این مؤسسه همکاری خود را با دانشگاه های خارجی، داخلی و مراکز صنعتی و تجاری گسترش داده است و موفق به برگزاری دوره های آموزشی متعدد گروه علوم انسانی و همچنین سمینارهای کاملاً حرفه ای و تخصصی شده است . دانش پذیران برحسب علاقه مندی و زمینه کاری خود به انتخاب دوره آموزشی مورد نظر خواهند پرداخت و پس از گذراندن دوره انتخابی و موفقیت در آزمون های پایانی هر دوره، موفق به اخذ مدرک معتبر از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری میگردند.

مقدمـه:

توسعه شتابان شرايط محيطي، شركت ها و موسسات اقتصادي را ناگزير از كسب اطلاع سريع از تحولات جاري، جلب و جذب دانش و فنآوري هاي نوین و تطبيق اثربخش خود با تغييرات مستمر مي نمايد.گستره كسب و كار امروزي براي بنگاه هاي اقتصادي، عرصه چالشهاي گوناگون است لكن آموزشهای علمي و كاربردي ميتواند مسير عبور از فراز و فرود هاي دشوار را هموار نمايد، هزينه ها را كاهش دهد،كارايي و توانمندي هاي سازماني را ارتقاء دهد و در نهايت فعاليتهاي اقتصادي را مقرون به صرفه تر سازد.نگاهي به محيط پيرامون بنگاه هاي داخلي و خارجي مويد اين موضوع است، كه اكثر موسساتي كه در بخش هاي پژوهشي و آموزشي سرمايه گذاري بيشتري كرده اند، نتايج مطلوبتري را كسب نموده و در رقابت با موسسات همسان، گوي سبقت را از رقيبان ربوده اند. تجربه هاي موسسه فن آوران حکیم و بسياري از موسسات پژوهشي – آموزشي مويد اين آموزه است كه هر واحد سرمايه گذاري در عرصه تحقيق، پژوهش و آموزشهاي كاربردي، براي بنگاه هاي اقتصادي منافع مضاعفي را حاصل نموده و تجربيات بين المللي موسسات موفق و نسبتهاي هزينه پژوهش به كل بودجه ساليانه آنها، مهر تائيدي بر اين ديدگاه مي باشد. بنابراين بايد پذيرفت پژوهش، تحقيق و آموزش نيروي انساني در جهان امروز جزء لاينفك فعاليتهاي اقتصادي بوده و به شركتها و موسسات كمك مي كند به لحاظ ارتقاء فناوري و كسب دانش هاي نوين مديريت موفق تر عمل كنند.

موسسه فن آوران حکیم با كمال افتخار به عرض مي رساند كه با برخورداري از تيم كارشناسان خبره در زمينه ارائه خدمات تخصصي براي بهبود عملكرد بنگاه ها، اجراي پروژه هاي اقتصادي، آموزش نيروي انساني، اجراي تحقيقات امكان سنجي پروژه ها، تهيه گزارشات كارشناسي مديريتي و امور پشتيباني از جمله چاپ و نشر كتب و متون علمي و پژوهشي آمادگي لازم را دارد.
خشنودي و رضايت مشتريان از عملكرد و فعاليتهاي موسسه و سطح كيفي و استاندارد خدمات آن، نشانه اي از توانايي موسسه در راستاي تعهدات و مسئوليت پذيري است.