دوره مدیریت DBA

DBA مخفف عبارت Doctorate of Business Administration است که به فارسی دکترای مدیریت حرفه ای کسب و کار برگردانده شده است. این دوره با هدف استفاده کاربردی از علم روز مدیریت برای ارتقا و توسعه کسب وکار برای مدیران ارشد سازمان ها ارائه می‌شود و در واقع می‌توان گفت دوره DBA عالی‌ترین سطح آموزش مدیریت برای مدیران سازمان‌ها است. دوره DBA سطحی بالاتر از دوره MBA دارد و بالاترین سطح از آموزش کاربردی مدیریت را به متقاضیان ارائه می‌دهد.
دانلود مجله
زمان شروع دوره: پنجشنبه ۲۰ آذر ماه ۹۷
هر پنجشنبه
ساعت برگزاری: ۱۷-۲۰:۳۰
ساعات آموزشی: ۳۱۰ ساعت
مکان برگزاری: موسسه فن آوران حکیم

توضیحات کامل

توهم دکتری با مدیریت عالی کسب و کار مدیریت DBA !

بیماری مدرک پرستی و توهم اینکه مدارک تحصیلی بالاتر لزوما نشانه شخصیت اجتماعی فرد است، سالهاست که گریبانگیر نظام آموزشی کشور شده و علاوه بر پایین آوردن سطح علمی دانشگاه های کشور به چنین دوره‌های مهارتی نیز ضربه وارد کرده است.
دوره مدیریت DBA دوره‌ای مهارتی بوده که می‌تواند برای بسیاری از اهالی کسب و کار فرصتی استثنایی جهت ارتقای وضعیت شغلی و حرفه‌ای باشد، ولی سو استفاده از آن به جای مدرک PhD سرقتی علنی و آشکار از جامعه علمی کشور می‌باشد.
تحقیقات در D.B.A بر مباحث کاربردی تجارت متمرکز است و نتایج حاصل از این تحقیقات مستقیما به تخصص یا حرفه دانشجو مرتبط است. تحقیقات هم تئوری و هم عملی است. پایان نامه D.B.A از نظر سطح دشواری، سعی و تلاشی که لازم دارد، سطح اطلاعات و معلومات و نظارت و ارزشیابی کاملا مشابه پایان نامه Ph.D است. Ph.D با تئوری‌های پیشرفته سر و کار دارد و بیشتر برای کسانی مناسب است که دوست دارند محقق حرفه‌ای و یا مدرس دانشگاه شوند.
مدیریت D.B.A شامل یک پایان نامه یا پروژه جامع پایانی است که طی یک دفاعیه رسمی باید به تصویب و تایید اعضای کمیته بازبینی صلاحیت‌های دکتری دانشگاه برسد. درجه دکتر ی وقتی به دانشجو اعطا می‌شود که دروس، امتحانات و تحقیقات نوشتاری را با موفقیت به پایان برساند و پایان نامه او نیز به تصویب برسد.

مزایای شرکت در دوره مدیریت DBA

دوره مدیریت DBA به مدیران می‌آموزد که چگونه مدیریت سازمان خود را از چارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت چارچوب رهبری هدایت کنند. مدیران با گذراندن دوره مدیریت DBA می‌آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای مدیریتی و رهبری را می‌شناسند و یاد می‌گیرند بنا به شرایط و موقعیت سازمان از هر کدام از این ابزارها استفاده کنند. دوره مدیریت DBA به مدیران می‌آموزد چگونه منابع انسانی (که بی شک مهمترین منبع هر سازمان است) سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره‌وری و رضایت سازمانی را به دست آورند. دانش پذیران در دوره مدیریت DBA می‌آموزند که چگونه از علم مدیریت برای اصلاح مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب و کار خود به کار برند. به بیان دیگر می‌توان گفت مهمترین ویژگی دوره‌های مدیریت DBA کاربردی کردن علم مدیریت است به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب بی برنامه و مبتنی بر تجربه خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.
هدف دوره دکترای تخصصی رشته‌های مهندسی و علوم پایه، تولید دانش جدید بر پایه تحقیق و پژوهش‌های آزمایشگاهی و یا کتابخانه‌ای می‌باشد در حالی که در دوره مدیریت DBA، دانش پذیر اصول تحقیق و پژوهش در عارضه‌های سازمان را با رویکرد اجرایی آموخته تا علاوه بر توسعه دانش مدیریتی، مهارت‌های اجرای این دانش را در راستای حل مشکلات محیط کسب و کار بدست آورد.
دانش آموخته گان دوره مدیریت DBA، می‌توانند رهبری سازمان‌های بزرگ را بر عهده گیرند، برای توسعه علوم مدیریتی تحقیق و پژوهش انجام داده و جهت حل عارضه‌های سازمانی کسب و کارهای مهم به عنوان مشاور فعالیت نمایند.
شرکت در دوره DBA مزایا و منافعی را برای صاحبان کسب و کار و مدیران ارشد سازمان ها به همراه دارد که همین مزایا باعث گرایش مدیران به دوره DBA شده است. دستاوردهای دانش پذیران در دوره DBA بسیار زیاد و متنوع است اما از جهت آشنایی در زیر به چند مورد از مزایای حضور در دوره DBA اشاره می شود.
مهارت رهبری سازمان
رهبری علمی و نظام‌مند بر سازمان و استفاده حداکثری از منابع سازمان تنها با استفاده از علم مدیریت ممکن می‌شود. رهبری سازمان و نیروی انسانی آن از جمله مباحث اصلی در دوره DBA است که به دانش‌پذیران این امکان را می‌دهد با استفاده از جدیدترین و موثرترین روش‌های علمی مدیریت به رهبری سازمان بپردازند.
مهارت آینده‌پژوهی
برنامه‌ریزی بلندمدت برای کسب و کارها و انجام یک فعالیت خلاق و نوین بدون داشتن دید درست نسبت به آینده بازار کسب و کار ممکن نیست. مهارت آینده پژوهی به دانش پذیران این امکان را می‌دهد که اتفاقات و سناریوهای محتمل در آینده را بررسی کنند و برنامه‌ای جامع تدارک ببینند که در صورت رخ داد هر کدام از سناریو ها بتواند بهترین وضعیت را به سازمان بدهد.
شبکه حرفه‌ای از دانش آموختگان
اغلب شرکت‌کنندگان در دوره‌های DBA مدیرانی هستند که علاوه بر داشتن تحصیلات آکادمیک از پشتوانه سال‌ها مدیریت سازمانی بهره می‌برند. حضور در میان مدیران ارشد و برجسته سازمان‌ها و محققین قدرتمند عرصه مدیریت یک فرصت عالی برای استفاده از مهارت و اعتبار دیگران برای رونق بیشتر کسب و کار است. شبکه حرفه‌ای از مدیران که طی دوره DBA به دست می‌آورید یک دستاورد غنی برای آینده کسب و کار شما خواهد بود.
کسب دانش مدیریت
بهره‌مندی از دانش برترین اساتید کشور در حوزه مدیریت و همچنین جدیدترین نظریه‌های مدیریتی روز دنیا سطح دانش مدیریتی شما را به طرز چشمگیری ارتقا خواهد داد و زمینه استفاده از برترین و موثرترین روش‌های نوین مدیریتی را در اختیار شما قرار خواهد داد. بی‌شک مدیریت بر اساس دانش باعث می‌شود سازمان شما از نیروهای زبده و متخصص در حوزه مدیریت استفاده کند و بدین ترتیب زمینه‌های موفقیت کسب و کار شما فراهم می‌شود.

مدیریت DBA در فن آوران حکیم

دکتری مدیریت (PHD in management) به خلق تئوری‌های جدید می‌پردازد در حالی‌که دوره مدیریت DBA به شیـوه‌های کاربـردی آن تئـوری در رفع اشکالات و همچنین به هر چه حرفه‌ای‌تر شدن فرد در کسب و کار خود توجـه دارد. دانـش پذیـران دوره دکتری مدیریت راهبردی کسب و کـار (DBA) دارای پیشینه‌های اجرایی و تجارت مدیریتی مختلف هستند. ایجاد و گسترش شبکه ارتباطی دانش پذیران یکی دیگر از مزیت های این دوره می‌باشد . این دوره بـگونه‌ای طراحی شده است که بوسیـله آن، دانش و مـهارت مدیریتـی مدیران به طور چشمگیری توسعه یافته و آنها را قادر می‌سازد تا نقش‌های کلیدی راهبری را در زمینه‌های کاری خود به عهده گیرند.
photo_۲۰۱۸-۰۱-۱۱_۱۲-۰۶-۵۶

نمونه مدرک

نمونه مدرک دوره آموزشی مدیریت DBA با مهر و تایید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
نمونه مدرک دوره مدیریت DBA اصفهان - وزرات علوم تحقیقات فنآوری موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم

سوالاتی که شاید در ذهن شما نیز بوجود می‌آید

چه کسانی در این دوره شرکت کنند؟
 • مدیران ارشد، هیئت‌های مدیره و کارمندان شرکت‌ها، سازمان‌ها و ارگان‌های مختلف
 • کارشناسان و کارشناسان ارشد واحدهای مختف سازمان‌های دولتی و خصوصی
 • مدیران و کارآفرینان کشور
 • مشاوران، برنامه ریزان و مدیران اجرایی کلیه سازمان‌های صنعتی، بازرگانی و خدماتی
 • محققان و پژوهشگران علاقمند به مدیریت راهبردی کسب و کار
 • در این دوره چی یاد می گیریم؟
  دوره DBA به مدیران می آموزد که چگونه مدیریت سازمان خود را از چارچوب سنتی رییس و زیردست به سمت چارچوب رهبری هدایت کنند. مدیران با گذراندن دوره DBA می‌آموزند چگونه سازمان خود را رهبری کنند، ابزارهای مدیریتی و رهبری را می‌شناسند و یاد می‌گیرند بنا به شرایط و موقعیت سازمان از هر کدام از این ابزارها استفاده کنند. دوره DBA به مدیران می‌آموزد چگونه منابع انسانی (که بی‌شک مهمترین منبع هر سازمان است) سازمان خود را مدیریت کنند تا حداکثر بهره‌وری و رضایت سازمانی را به دست آورند. >/br> شرکت‌کنندگان دوره DBA با مهارت آینده‌پژوهی می‌آموزند چگونه دید درستی نسبت به آینده فضای کسب وکار داشته باشند و بتوانند خود را برای سناریوهای محتمل آینده آماده کنند. مهارت حسابداری و مدیریت مالی این توانایی را به فارغ التحصیلان دوره DBA می‌دهد که نسبت به شرایط مالی سازمان خود درک درستی به دست آورند و بتوانند بر فرآیندها و وضعیت مالی سازمان خود اشراف کامل داشته باشند. علاوه بر این دوره DBA به دانش پژوهان می‌آموزد چگونه برای توسعه کسب وکار خود در بلند مدت برنامه ریزی کنند و استراتژی‌های لازم برای توسعه کسب وکار خود را تدوین کنند.
  دانش‌پذیران در دوره DBA می‌آموزند که چگونه از علم مدیریت برای اصلاح مشکلات سازمان خود استفاده کنند و علم مدیریت را به صورت کاربردی برای توسعه کسب وکار خود به کار برند. به بیان دیگر می‌توان گفت مهمترین ویژگی دوره‌های DBA کاربردی کردن علم مدیریت است به نحوی که مدیریت سازمان از چارچوب بی‌برنامه و مبتنی بر تجربه خارج شود و نگاه منسجم مدیریتی بر سازمان حاکم گردد.

  مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام

  تماس تلفنی


  ۳۶۲۸۲۸۰۱ (۰۳۱) ۰۹۱۳۶۰۰۱۵۶۵

  پیامک


  ارسال کد ۱ به شماره:
  ۳۰۰۰۲۱۳۴

  ایمیل


  ارسال ایمیل:
  modir@fhakim.ac.ir

  تکمیل فرم

  گفت‌وگوی کوتاه با دانش پذیران دوره قبل