دوره DBA آنلاین

اهداف کسب ‌وکار و آینده شغلی باعث می‌شود افراد برای شرکت در دوره‌های آموزشی مختلف اقدام کنند. دوره‌ها و آموزش‌های گوناگونی که باعث می‌شود مهارت و توانایی‌های آن‌ها افزایش یافته و در مسیر موفقیت خود استوارتر قدم بردارند. دوره DBA آنلاین یکی از این گزینه‌ها است که همه ساله افراد زیادی در سرتاسر جهان و کشورمان ایران به دنبال آموزش آن هستند. گروه فن آوران حکیم نیز در راستای خدمت‌رسانی به مدیران و علاقمندان این حوزه قصد دارد دوره غیرحضوری DBA را به مخاطبان خود ارائه دهد. اما شما در مورد DBA و دوره آموزشی آن چه می‌دانید؟


دوره DBA چیست؟

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید این تخصص اساساً چیست؟ گذشت زمان و ظهور کسب‌وکارهای جدید و همچنین چالش‌های پیش روی فضای مدیریتی مستلزم آن است که راهکارها و روش‌های نوینی نیز برای آن‌ها در نظر گرفته شود چرا که مدیریت یک مفهوم در حال تغییر است. در این علم تلاش می‌شود تا شیوه‌های جدید و کاربردی برای رفع چالش‌ها و مسائل پیش‌روی مدیریت بررسی شود‌. DBA مخفف عبارت Doctorate of Business Administration است و به دکترای حرفه‌ای مدیریت کسب‌ و کار ترجمه می‌شود. در واقع افراد پس از گذراندن دوره MBA که پیش‌نیاز آموختن این دانش است می‌توانند به درجه بالاتر آن که همانDBA است وارد شوند. تفاوتی نمی‌کند شما دوره حضوری یا دوره غیرحضوری DBA را انتخاب کنید، با آموزش این علم می‌توانید کسب‌وکار خود را گسترش دهید.

 

تفاوت دوره مدیریت DBA با دوره مدیریت MBA

در اکثر موارد نام DBA در کنار MBA آورده می‌شود که مفهومی شبیه به یکدیگر اما در عین حال متفاوت هستند. MBA یاMaster of Business Administration دوره ارشد مدیریت کسب و کار و DBA بالاترین سطح دوره های مدیریتی یا همان Doctorate of Business Administration می باشد. در سطح MBA افراد برای آن که بتوانند با چالش‌های موجود در یک مجموعه رودررو شوند و آن را به سمت حداکثر سود و پیشرفت سوق دهند آموزش خواهند دید. MBA دارای گرایش‌های مختلفی است و علاوه ‌بر شرکت در دوره کوتاه مدت آن می‌توانید به عنوان یک رشته دانشگاهی در مقطع ارشد این تخصص را انتخاب کنید. اما در دوره DBA شما با تفاوت در نگرش به مسائل روبرو می‌شوید. در MBA هدف اصلی حل کردن چالش‌ها و یافتن بهترین راه‌حل برای آن‌ها است. اما در سطح بالاتر آن یعنی DBA شما با تحلیل این موارد سروکار خواهید داشت و به شکلی وارد فضای تحقیق و پژوهش خواهید شد که این موضوع را می‌توان مهم‌ترین اختلاف میان این دو دوره در نظر گرفت. با آموختن DBA شما علاوه‌بر ارتقای دانش مدیریتی خود می‌توانید نقش‌های مهم و راهبردی در مجموعه کاری خود را به عهده بگیرید. اگرچه این آموزش دارای شاخه‌های مختلفی است اما معمولاً آن‌چه ارائه می‌شود دوره عمومی DBA است. گواهینامه این دوره مورد تأئید وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری یعنی بالاترین مرجع علمی کشور با مهر وزارت علوم، قابل ترجمه با مهر رسمی قوه قضائیه و قابل ارائه می باشد.

دوره حضوری یا دوره غیر حضوری DBA
اکثر افرادی که متقاضی شرکت در دوره‌های DBA هستند با چالش انتخاب دوره حضوری DBA و یا دوره غیر حضوری DBA مواجه هستند. با توجه به استقبال زیاد افراد از این دوره مراکز و موسسات مختلفی اقدام به برگزاری آن نمودند که با توجه به مزایای دوره غیرحضوری DBA تمایل مخاطبان و موسسات ارائه دهنده نیز به این سمت رفت. در دوره حضوری DBA مخاطب باید در یک زمان خاص در یک مکان حضور داشته باشد که به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد دوره مورد نظر خود را از دست بدهند. از طرفی هزینه دوره غیرحضوری DBA در بسیاری موارد مناسب‌تر از دوره حضوری آن است. انعطاف‌پذیری بالای این نوع از آموزش باعث شده است تا شما با استفاده از دوره غیرحضوری DBA بتوانید در هر کجا که هستید از اساتید و دوره مورد نظر خود استفاده کنید. بنابراین حضوری یا مجازی بودنDBA مهم نیست. آنچه مهم‌تر است انتخاب یک مجموعه مناسب همراه با اساتید مجرب و اعطای مدرک معتبر است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
دوره مدیریت DBA مناسب چه کسانی است؟
اگر در گروه مدیران سطوح مختلف و صاحبان کسب‌وکاری قرار دارید که تمایل به نوآوری در مجموعه خود دارند و یا علاقمند به کارآفرینی و برخورد و حل و فصل چالش‌های کاری خود هستید، شما یکی از اصلی‌ترین مخاطبان دوره DBA به شمار می‌روید و شرکت در این دوره می‌تواند شما را به اهدافتان نزدیک سازد. البته لزومی ندارد که شما حتما یک مدیر ارشد و یا میانی مجموعه‌ای باشید تا بتوانید از این دوره بهره ببرید بلکه اکثر افرادی که کارشناسی ارشد در رشته‌های مختلف را گذرانده‌اند و یا دوره‌های MBA را پشت سر گذاشته و تمایل دارند از سطح بالاتر این تخصص استفاده کنند و یا حتی کارشناسان سطوح مختلف یک سازمان که علاقه و انگیزه کافی برای کارآفرینی و پیشرفت دارند، می‌توانند مخاطبان این دوره باشند.
تفاوت DBA با دوره دکترای عمومی
ممکن است بسیاری از افراد این دو دوره را با یکدیگر یکسان در نظر بگیرند. هرچند کهDBA یک سطح آموزش عالی به شمار‌ می‌رود اما با دوره دکترا تفاوت‌هایی نیز دارد. به دلیل آن که محتوای این دو دوره و همچنین مدرکی که از آن‌ها دریافت می‌شود متفاوت خواهد بود، بسیاری افراد نیز تصور می‌کنند این موضوع ناشی از اهمیت کمتر و ارزش پایین‌تر DBA در مقابل PHD است. اما هرگز اینگونه نیست. مهمترین تفاوت میان این دو دوره، اهداف شرکت در آن است که توجه به همین موضوع باعث می‌شود اشخاص مختلف به یکی از این دو مسیر روی بیاورند. ‌معمولاً افرادی که به سمت اخذ مدرک PHD می‌روند، تمایل دارند تا وقت زیادی را برای تحقیقات دانشگاهی بگذرانند و جایگاه علمی و آموزشی خود را ارتقا ببخشند. این گونه افراد اغلب علاقه‌مند به تدریس هستند و تجربه مدیریتی ندارند، بنابراین زمان آزاد بیشتری نیز خواهند داشت. اما همان‌طور که گفته شد مخاطبان DBA معمولاً از فضای کاری و مدیریتی وارد آن شده‌اند و همین موضوع را می‌توان مهم‌ترین اختلاف میان این دو دوره در نظر گرفت. به دلیل مشغله‌های کاری معمولا این افراد تمایل دارند در زمان کمتری آموزش‌های لازم را ببینند و مدرک خود را دریافت کنند. گذراندن مقطع دکترا معمولا چند سال زمان لازم دارد اما دوره‌ حضوری DBA و همچین دوره‌های غیرحضوری DBA را می‌توان در مدت زمان کمتری به اتمام رساند. آموزش DBA معمولاً به صورت پاره وقت و تمام وقت توسط مجموعه‌های مختلفی ارائه می‌شود که افراد با توجه به برنامه کاری خود می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه‌بر این در مقطع دکترا هدف تولید علم است اما در دوره DBA تلاش افراد برای حل و فصل چالش‌های حوزه کسب و کار است که ممکن است خود داوطلبان در طول دوران کاری و یا در مجموعه خود با آن برخورد داشته باشند و یا در حال حاضر با آن‌ها دست‌ و پنجه نرم کنند.

مزایای شرکت در دوره مدیریت DBA

یک سال کلاسهای چالشی و کاربردی با تعامل چند سویه، کاملا آنلاین (حضور در کلاس با اینترنت)، با اساتید دانش آموخته DBA و فعال در کسب و کار از داخل و خارج کشور، در خارج از ساعت کاری و دریافت پشتیبانی همیشگی در گروه های آنلاین
حضور در کارگاه ها آنلاین و وبینارهای مهارتی (علاوه بر کلاسهای عادی) متناسب با نیازهای روز کسب و کار کشور ، با حضور اساتید و مدیران برجسته که برای تدریس در کلاس آنلاین مهارت بالایی دارند.
شرکت در کارگاه متفاوت “خلق محصول ناب” و برنامه ویژه “DBA Challenge” برای تحلیل مشکلات واقعی سازمان و ارائه مدلهای راه حل
پشتیبانی آموزشی و فنی توسط اساتید و آکادمی در طول دوره، در قالب گروه های آنلاین
حضور در کنار مدیران رده بالای شرکتها و سازمانها از نقاط مختلف
به عنوان دانشجوی DBA مجازی، شما به منابع مراکز تحقیقاتی همکار ما دسترسی خواهید داشت. این مراکز برای کمک به دانشجویان، اساتید و فارغ التحصیلان در طول دوره تحصیلی و تحقیقاتی خود طراحی شده اند.
برگزاری دوره در سطح علمی دکتری
دریافت گواهینامه مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور و معتبرترین مدارک ملی و بین المللی پایان دوره تحصیلی حرفه ای DBA از مرکز EBS سوئد با قابلیت ترجمه رسمی دادگستری و موثر در مهاجرت و استخدام بین المللی
دریافت گواهینامه دوره MBA (برای کسانی که دوره MBA را نگذرانده اند)

DBA مجموعه فن آوران حکیم

اما چرا پیشنهاد می‌کنیم از مجموعه فناوران حکیم برای آموزش دوره DBA استفاده کنید؟ این مجموعه با سابقه ۱۳ ساله‌ای که در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های مدیریتی داشته است افتخار دارد تا آموزش بیش از ۶۰۰۰ مدیر در حوزه‌های مختلف مدیریتی را در کارنامه فعالیت‌های خود به ثبت برساند. این موسسه همواره در برگزاری دوره‌های کاربردی و پروژه محور پیشرو بوده است و با پشتیبانی کامل متخصصان خود تا رفع مشکلات و چالش‌های کسب‌وکارتان در کنار شما خواهد بود. سرفصل‌های دوره DBA فناوران حکیم براساس نیازسنجی کسب‌وکارها و همه آنچه برای رهبری بهتر و شایسته‌تر نیاز دارید برای شما تدوین شده است.
  • شهریه دوره DBA آنلاین: شرکت در دوره VIP (استاندارد EBS سوئد و وزارت علوم) 15.000.000 تومان قابل پرداخت در اقساط 9 ماهه
  • تسهیلات مالی ویژه : با ثبت نام زودهنگام، شهریه دوره 12.500.000 تومان با اقساط 9 ماهه خواهد بود.
  • پیشنهاد ویژه : با پرداخت نقدی، شهریه دوره به جای 12.500.000 تومان، 11.500.000 تومان خواهد بود.
00

روز


00

ساعت


00

دقیقه


00

ثانیه


گواهینامه های پایان دوره

1) گواهینامه معتبر و مدرک DBA این دوره با عنوان "DBA مدیریت و کسب و کار" است که گواهینامه مورد تأیید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری کشور است.

 
مدرک DBA وزارت علوم - دوره DBA فن آوران حکیم

2) گواهینامه دیگر این دوره توسط مرکز بین المللی دفتر اروپائی eLearnEver Business School سوئد صادر می شود. این مدرک DBA قابل استعلام رسمی است. در صورت درخواست دانشجو، مدرک DBA ، به تایید حقوقی دادگستری و وزارت امور خارجه سوئد و سفارت سوئد در تهران می رسد. پس قابلیت ترجمه رسمی دادگستری ایران را دارد. eLearnEver در اروپا با شماره 969767-5560 در کشور سوئد مستقر می باشد. این مرکز در استاندارد علمی بالائی برای آموزشهای مجازی حرفه ای قرار دارد. لذا این گواهینامه حرفه ای و مدرک DBA علاوه بر اعتبار حقوقی، امکان ادامه تحصیل در دوره های حرفه ای DBA معتبر داخلی و خارجی را نیز برای شما فراهم می آورد.

گواهینامه EBS سوئد و ریز نمرات


تاییدیه های قانونی و ترجمه رسمی دادگستری


سر فصل های دوره DBA

رهبری خلاق صنعت مبتنی بر تفکر استراتژیک
مدیریت استراتژیک عملیات
مدیریت استراتژیک منابع مالی و سرمایه گذاری
مدیریت استراتژیک آینده نگار
کسب و کار دیجیتال پیشرفته
مدیریت بازاریابی پیشرفته روش تحقیق پروژه و سمینار DBA Challenge

مزایای دوره DBA

تقویت و پرورش مهارتهای مدیریتی و تعمیق دانش راهبردی مدیریت کسب و کار
شبکه سازی قوی با دیگر شرکت کنندگان
آشنایی با چالش های مشترک در کسب وکار و گفتگو و تعامل پیرامون آن
ایجاد ارتباط های سازنده و بهره گیری از تجربیات دیگران برای کسب و کار تان
یک فرصت استثنایی در حضور اساتید برجسته مدیریتی برای کسب دانش تخصصی و به روز

پیشنهاد ویژه فن آوران حکیم

راستی تا یادمون نرفته میتونی یکی از درس‌های دوره رایگان ثبت نام کنی فقط کافیه روی دکمه ثبت نام کلیک کنی
 

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان آموزشی شماره تلفن خود را وارد نمائید:

ما را دنبال کنید

فن آوران حکیم تلگرام فن آوران حکیم لینکداین فن آوران حکیم اینستاگرام فن آوران حکیم فیسبوک
app-server2
app-server1

موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم

موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم با بیش از 13سال سابقه در برگزاری رویدادهای آموزشی، دارای نگرشی در راستای تبدیل به موسسه برتر در زمینه ارایه خدمات آموزشی و تخصصی در زمینه‌های علوم انسانی ( مدیریت، حسابداری و مالی، بورس، زبان انگلیسی و روانشناسی و ...) و نیز ارایه خدمات مشاوره‌ای توسط متخصصین حرفه‌ای در راستای بهبود عملکرد نیروی انسانی سازمان‌ها می‌باشد.


مجوزها


 
فن آوران حکیم وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
logo-samandehi

اطلاعات تماس

تلفن: ۳۶۲۸۲۸۰۱ (۰۳۱)
ایمیل: info@fhakim.ac.ir
آدرس: اصفهان ،بلوار ملت ،حد فاصل پل فلزی و آذر، جنب مجتمع تجاری بلوار، نبش کوچه ساسان(۲۱)، پلاک ۱۶۰، ساختمان فن آوران حکیم
کدپستی: ۸۱۷۳۶۳۳۵۳۶
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید