دوره عالی آموزشی مشاور مالیاتی اصفهان

با پیچیده‌تر شدن فضای کسب و کارهای امروزی و نحوه مالیات ستانی دولت، حضور یک مشاور مالیاتی متخصص و خبره در کنار مدیران سازمان‌ها و صاحبان مشاغل بیش از پیش احساس می‌شود. مشاوران مالیاتی به اشخاص حقیقی و یا حقوقی کمک می‌کنند تا با آگاهی کامل به فضای کسب و کار قدم نهاده و از امتیازاتی که قانون برای آنها در نظر گرفته به خوبی استفاده کنند. زمانی این ضرورت بیش از پیش احساس می‌شود که بین سازمان امور مالیاتی و مودیان مالیاتی اختلافی صورت می‌گیرد. برای حل اینگونه مشکلات در چارچوب قانون نیاز به اشراف کامل به قوانین مالیاتی و آشنایی کامل با فرآیند دادرسی مالیاتی می‌باشد از این رو داشتن مشاور مالیاتی به اندازه‌ای حیاتی و حائز اهمیت و حساسیت است كه كارفرمایان،‌ به دانش مالیاتی مسئولان مالی خود اكتفاء و اتكاء نكرده و از خدمات تخصصی مشاوران مالیاتی مجرب، در كنار كادر مالی سازمان خود، بهره‌ می‌گیرند.
زمان شروع دوره: پنجشنبه بهمن ماه ۹۸
هر پنجشنبه
ساعت برگزاری: ۸-۱۴
ساعات آموزشی: ۸۵ ساعت
مکان برگزاری: موسسه فن آوران حکیم

با ارائه گواهینامه از وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
دارای امتیاز ویژه آموزشی از جامعه حسابداران رسمی
مدرس: استاد شادمان امینی
کارشناس رسمی دادگستری
حسابرس مورد تائید دیوان محاسبات
۱۲ ساعت
معرفی مدرس

توضیحات کامل

مالیات از دیرباز یکی از روش‌های حاکم برای تامین هزینه‌های اداره کشور و تجهیز ارتش بود که دولت‌های امروزی هم به روش‌های گوناگون آن را اخذ و در امور جاری صرف می‌کنند و آن را یکی از مطمئن‌ترین راه‌ها برای پیشرفت کشور می‌دانند. اتکا به درآمدهای نفتی و تداوم این رویکرد سبب ناپایداری در بهبود شاخص‌ها و نوسان در رشد اقتصادی خواهد شد به نحوی که کاهش قیمت نفت به عنوان اصلی‌ترین منبع درآمد دولت، بسیاری از سیاست‌ها و برنامه‌ها را با تعویق همراه می‌سازد. بدون تردید مالیات و نظام مالیاتی می‌توانند نقش موثری در روند توسعه کشور داشته باشند. مالیات به عنوان یکی از ابزارهای هدایت غیرمستقیم دولت از طریق تأثیر بر فعالیت‌های بنگاه‌های اقتصادی می‌تواند در سیاست‌گذاری‌های توسعه صنعتی نقش کلیدی ایفا کند. دولت با تدوین نظام مالیاتی مناسب می‌تواند بر چگونگی دستیابی به هدف‌های توسعه‌ای تأثیر گذارد.
بر طبق تعریف «مالیات وجوهی است که دولت باید برای تامین هزینه‌های عمومی از اشخاص براساس قانون اخذ نماید» منابع دریافت مالیات نیز عموماً مالیات بر درآمد، مالیات بر ارث، حق تمبر، مالیات بر درآمد املاک، مالیات بر درآمد اشخاص حقوقی و مالیات بر درآمدهای اتفاقی و مالیات بر ارزش افزوده است.
همانگونه که می‌دانیم در گذشته، بیشتر درآمدهای نفتی صرف امور جاری و هزینه‌های عمرانی می‌گردید و سهم آیندگان از این نعمت خدادادی بسیار ناچیز بود. طی سال‌های اخیر، مالیات بیش از ۵۰ درصد درآمدهای بودجه‌ای دولت را تشکیل داده‌اند و دولت‌ها برای دستیابی به منابع مالی جهت توسعه اقتصادی کشور راهکاری جز گسترش پایه‌های مالیاتی و فراگیر کردن چتر مالیاتی ندارند که این موضوع بر اهمیت هر چه بیشتر آگاهی از مجموعه قوانین مالیاتی و فرایند مالیات ستانی افزوده است

اگرچه وجود مشاور مالیاتی در شرکت ضرورت دارد و می‌تواند به حرکت سریع شرکت برای دستیابی به هدف کمک کند، اما اگر از ویژگی‌های لازم این شغل برخوردار نباشد، نمی‌تواند وظایف خود را بدرستی انجام دهد. از جمله مهمترین ویژگی‌های یک مشاور مالیاتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
 • داشتن اطلاعات کافی حسابداری: مشاور مالیاتی باید در مورد مدیریت امور مالی از دانش حسابداری کافی برخوردار باشد.
 • داشتن آگاهی کامل به قوانین مالی و مالیاتی: آگاهی کامل به قوانین مالی و مالیاتی کشور اعم از قانون مالیات‌های مستقیم، قانون مالیات برا ارزش افزوده، قانون بودجه و ...
 • داشتن روابط عمومی قوی: مشاور مالیاتی باید بتواند با تمامی افراد نظیر مدیران شرکت‌ها و یا مراجعه‌کنندگان جهت دریافت خدمات مشاوره ارتباط مطلوبی را برقرار کند. در این صورت باید دارای فن بیان و توانایی برقراری ارتباط باشد تا بتواند به نحو موثری ارتباط برقرار کند.
 • توانایی ارزیابی: داشتن اطلاعات حسابداری و مالیاتی برای مشاور مالیاتی کافی نیست و او باید بتوانند تمامی این اطلاعات را ارزیابی و تحلیل کند. بسیاری از اطلاعات بدست آمده که خام هستند، با نتیجه نهایی و ارزیابی شده فاصله زیادی دارند. بنابراین مشاور مالیاتی پس از اینکه این اطلاعات را ارزیابی کرد، می‌تواند نتیجه نهایی را به مدیران شرکت اعلام کند.
 • چرا دوره عالی مشاور مالیاتی در موسسه فن آوران حکیم؟

  موسسه آموزش عالی آزاد فن‌آوران حکیم به عنوان اولین و تنها برگزارکننده دوره عالی آموزشی مشاور مالیاتی در ایران و با توجه به ضرورت وجود این دوره، اقدام به برگزاری آن با بهره‌گیری از بهترین و برجسته‌ترین اساتید کشورنموده است. هدف از این دوره تربیت مشاوران خبره مالیاتی است که علاوه بر اشراف کامل در حوزه‌های مالیاتی، با استفاده از فنون مذاکره، مهارت‌های ارتباطی موثر و برندسازی شخصی بتوانند بصورت کاملا حرفه‌ای در این حوزه به فعالیت بپردازند.
   
  نمونه مدرک وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری

  سوالاتی که شاید در ذهن شما نیز بوجود می‌آید

  چه کسانی در این دوره شرکت کنند؟
 • مدیران مالی
 • حسابداران
 • حسابرسان
 • علاقمندان به شرکت در آزمون حسابداران رسمی
 • علاقمندان به شرکت در آزمونهای مشاوران رسمی مالیاتی
 • علاقمندان به شرکت در آزمون های کارشناسان رسمی دادگستری
 • علاقمندان به شرکت در آزمون های قوه قضائیه
 • در این دوره چی یاد می گیریم؟
 • آشنایی کامل با قانون مالیات‌های مستقیم
 • آشنایی کامل با قانون مالیات بر ارزش افزوده
 • آشنایی کامل با قانون مبارزه با پولشویی
 • آشنایی کامل با فرایند دادرسی مالیاتی
 • آشنایی به فنون مذاکره و فراگیری مهارت‌های ارتباطی موثر
 • فراگیری برند سازی شخصی
 • مشاوره، کسب اطلاعات بیشتر و ثبت‌نام

  تماس تلفنی


  ۳۶۲۸۲۸۰۱ (۰۳۱) ۰۹۱۳۶۰۰۱۵۶۵

  پیامک


  ارسال کد ۵۰ به شماره:
  ۳۰۰۰۲۱۳۴

  ایمیل


  ارسال ایمیل:
  acc@fhakim.ac.ir

  تکمیل فرم

  گفت‌وگوی کوتاه با دانش پذیران دوره قبل

  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که می‌خواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید