• مدت زمان دوره:
  ۱۰ ساعت

 • زمان برگزاری:
  ۱9 و ۲۱ تیر ماه 99

 • مکان برگزاری:
  فن آوران حکیم

 • هزینه ثبت‌نام:
  ۴۰۰,۰,۰۰ هزار تومان

 • ثبت نام

کارگاه آموزشی تحریر لایحه مالیاتی

سازمان امور مالیاتی ایران تنها مرجع تشخیص مالیات در کشور می باشد و این صلاحیت را قانون اساسی و قانون مالیات های مستقیم سازمان امور مالیاتی داده است بنابراین تنها مرجعی که برای محاسبه و تشخیص مالیات و وصول آن و اقدامات اجرایی، علیه بدهکاران مالیاتی، دارای صلاحیت و اختیارات قانونی می باشد سازمان امور مالیاتی است.
بدیهی است که اقدامات و فعالیتهای سازمان امور مالیاتی باید برابر قوانین مالیاتی و قوانین جاری کشور باشد و در حدودی که قانون به آن اختیارات و صلاحیت داده است رفتار نماید. ممکن است ادارات امور مالیاتی یا مأموران مالیاتی در انجام وظایف قانونی خود دچار خطا و اشتباه در محاسبه و تشخیص مالیات و یا خطا در وصول مالیات و اقدامات اجرایی شوند و به حقوق مالیات دهنده، خواسته یا ناخواسته، تعرض یا اجحاف شود.
در برابر هر گونه اقدام ماموران مالیاتی یا هر گونه اوراق مالیاتی که به اشخاص، ابلاغ می شود حقوق و یا دفاعیه مالیاتی خاصی، قابل طرح و بررسی است. حتی در زمانی که اشخاص، مالیات تشخیصی را بدون هیچ گونه اعتراضی می پذیرند و آن را پرداخت می نمایند حقوق مالیاتی خاصی دارند که از جمله آنها اطلاع از چگونگی محاسبه مالیات و یا دریافت مفاصاحساب مالیاتی است. در مواردی که اشخاص به مالیات تشخیصی یا به اقدامات ماموران مالیاتی و یا به بخشنامه های مالیاتی اعتراض داشته باشند ناگزیر خواهند بود اعتراض خود را طی شکایت یا اعتراضیه یا مکاتبات و یا دفاعیات مالیاتی خاصی که به لحاظ حقوقی و فنی موثر و کارگشا باشد مطرح نمایند.
در چنین وضعیتی، قوانین کشور از جمله قانون مالیاتهای مستقیم به مالیات دهندگان و (مودیان) اختیار و حق داده است که برای احقاق حقوق مالیاتی خود اقدام به طرح دعوی مالیاتی نمایند و به اقدامات ادارات و یا مأموران مالیاتی، اعتراض کنند.
دعوی مالیاتی و اعتراض مالیات دهنده نسبت به اقدامات ماموران مالیاتی و یا ادارات مالیاتی در قالب دادخواست، درخواست، اعتراضیه و هر عنوان دیگری که باشد در این نوشتار تحت عنوان دفاعیه مالیاتی، مورد بحث قرار می گیرد.

سر فصل های کارگاه آموزشی

آشنایی با سامانه ثبت الکترونیک اعتراضات مالیاتی

نحوه تحریر و تهیه یک لایحه کامل و جامع مالیاتی

نحوه پیگیری پرونده های مختومه

تنظیم لوایح مالیاتی در خصوص تراکنش های بانکی

نحوه شکایت به دیوان عدالت اداری

بررسی چند پرونده خاص مالیاتی و تهیه لوایح مالیاتی مالیاتی برای آن

چگونگی اجرای ماده 97 قانون مالیات های جدید

مدرس کارگاه: شادمان امینی


کارشناس رسمی دادگستری
عضو هیات مدیره انجمن مدیران مالی
رزومه شادمان امینی

درخواست مشاوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

درخواست مشاوره دوره

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این دوره درخواست مشاوره خود را ارسال کنید و یا با ما در تماس باشید.

مخاطبان کارگاه مدیریت استراتژیک

مدیران مالی

حسابداران

حسابرسان

مشاوره رایگان

جهت دریافت مشاوره رایگان آموزشی شماره تلفن خود را وارد نمائید:

ما را دنبال کنید

فن آوران حکیم تلگرام فن آوران حکیم لینکداین فن آوران حکیم اینستاگرام فن آوران حکیم فیسبوک

موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم

موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم با بیش از 13سال سابقه در برگزاری رویدادهای آموزشی، دارای نگرشی در راستای تبدیل به موسسه برتر در زمینه ارایه خدمات آموزشی و تخصصی در زمینه‌های علوم انسانی ( مدیریت، حسابداری و مالی، بورس، زبان انگلیسی و روانشناسی و ...) و نیز ارایه خدمات مشاوره‌ای توسط متخصصین حرفه‌ای در راستای بهبود عملکرد نیروی انسانی سازمان‌ها می‌باشد.


مجوزها


 
فن آوران حکیم وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
logo-samandehi

اطلاعات تماس

تلفن: ۳۶۲۸۲۸۰۱ (۰۳۱)
ایمیل: info@fhakim.ac.ir
آدرس: اصفهان ،بلوار ملت ،حد فاصل پل فلزی و آذر، جنب مجتمع تجاری بلوار، نبش کوچه ساسان(۲۱)، پلاک ۱۶۰، ساختمان فن آوران حکیم
کدپستی: ۸۱۷۳۶۳۳۵۳۶