دوره عالی DBA حسابداری | DBA Accounting

دوره عالی DBA حسابداری دوره ای تخصصی برای دانش آموخته ها در رشته‌های حسابداری و مدیریت است که به صورت حرفه‌ای در حوزه حسابداری، مالی و مالیاتی فعالیت دارند. با پیچیده تر شدن فضای کسب و کار ها و تغییراتی که نسبت به گذشته در این فضا ایجاد شده، مسئولیت مدیران مالی و حسابداران حساسیت بیشتری داشته و حضور یک مدیر مالی و حسابدار آگاه به دانش روز در کنار سایر مدیران عالی یک مجموعه بیش از پیش ضرورت دارد. دوره عالی DBA حسابداری فن آوران حکیم به گونه ای طراحی شده که مدیران مالی و حسابداران با گذراندن آن به طور تخصصی با مطالب روز مطرح شده در این حوزه آشنا شده و می توانند نقش موثرتری در محیط کاری خود داشته باشند. در این دوره مجموعه قوانینی که مورد نیاز مدیران مالی و حسابداران است به صورت کامل و توسط مطرح ترین اساتید کشوری آموزش داده شده است. از جمله این قوانین می توان به قانون مالیات های مستقیم، قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مبارزه با پولشویی، قانون تامین اجتماعی، قانون کار و قانون تجارت اشاره کرد. از دیگر الزامات حرفه ای یک حسابدار و مدیر مالی، دانش کافی در استفاده و بکارگیری استاندارد های حسابداری می باشد که این مبحث نیز در این دوره مورد توجه قرار گرفته است.
مدیران مالی از جمله مدیرانی هستند که نحوه نگرش و نحوه تصمیم گیری آنها می تواند نقش موثری در پیشبرد اهداف استراتژیک یک مجموعه اقتصادی داشته باشد. از این رو در این دوره حرفه ای مفاهیم و مهارت های تصمیم گیری مدیران و بکارگیری تفکر استراتژیک آموزش داده شده و علاوه بر آن با دانش نوین مدیریت منابع انسانی آشنا می شوند.
اقتصاد کشور ما در دوره های تاریخی مختلف کشش های مختلفی نسبت به متغیرهای اقتصادی از خود نشان داده است. داده های جاری نشان می‌دهند اقتصاد کنونی ما بورس محور بوده لذا داشتن دانش در حوزه بازار سرمایه برای مدیران مالی و حسابداران الزامی است از این رو مفاهیم مدیریت سرمایه گذاری و تحلیل بازار سرمایه ایران ضروری به نظر می رسد. از دیگر مباحث مطرح شده در این دوره عالی می توان به حسابداری مدیریت(بودجه بندی و هزینه یابی) و مبانی نظری بانکداری اسلامی نیز اشاره کرد.

 

تفاوت DBA با دوره دکترای عمومی:

ممکن است بسیاری از افراد این دو دوره را با یکدیگر یکسان در نظر بگیرند. هرچند کهDBA یک سطح آموزش عالی به شمار‌ می‌رود اما با دوره دکترا تفاوت‌هایی نیز دارد. به دلیل آن که محتوای این دو دوره و همچنین مدرکی که از آن‌ها دریافت می‌شود متفاوت خواهد بود، بسیاری افراد نیز تصور می‌کنند این موضوع ناشی از اهمیت کمتر و ارزش پایین‌تر DBA در مقابل PHD است. اما هرگز اینگونه نیست. مهمترین تفاوت میان این دو دوره، اهداف شرکت در آن است که توجه به همین موضوع باعث می‌شود اشخاص مختلف به یکی از این دو مسیر روی بیاورند. ‌معمولاً افرادی که به سمت اخذ مدرک PHD می‌روند، تمایل دارند تا وقت زیادی را برای تحقیقات دانشگاهی بگذرانند و جایگاه علمی و آموزشی خود را ارتقا ببخشند. اما همان‌طور که گفته شد، مخاطبان DBA معمولاً از فضای کاری و عملی و مدیریتی وارد آن شده‌اند و همین موضوع را می‌توان مهم‌ترین اختلاف میان این دو دوره در نظر گرفت. به دلیل مشغله‌های کاری معمولا این افراد تمایل دارند در زمان کمتری آموزش‌های لازم را ببینند و مدرک خود را دریافت کنند. گذراندن مقطع دکترا معمولا چند سال زمان لازم دارد، اما دوره‌ حضوری DBA و همچین دوره‌های غیرحضوری DBA را می‌توان در مدت زمان کمتری به اتمام رساند. آموزش DBA معمولاً به صورت پاره وقت و تمام وقت توسط مجموعه‌های مختلفی ارائه می‌شود که افراد با توجه به برنامه کاری خود می‌توانند از آن استفاده کنند. علاوه‌بر این در مقطع دکترا هدف تولید علم است، اما در دوره DBA تلاش افراد برای حل و فصل چالش‌های حوزه کسب و کار است که ممکن است خود داوطلبان در طول دوران کاری و یا در مجموعه خود با آن برخورد داشته باشند و یا در حال حاضر با آن‌ها دست‌ و پنجه نرم کنند.
دوره حضوری یا دوره غیر حضوری DBA
اکثر افرادی که متقاضی شرکت در دوره‌های DBA هستند با چالش انتخاب دوره حضوری DBA و یا دوره غیر حضوری DBA مواجه هستند. با توجه به استقبال زیاد افراد از این دوره مراکز و موسسات مختلفی اقدام به برگزاری آن نمودند که با توجه به مزایای دوره غیرحضوری DBA تمایل مخاطبان و موسسات ارائه دهنده نیز به این سمت رفت. در دوره حضوری DBA مخاطب باید در یک زمان خاص در یک مکان حضور داشته باشد که به همین دلیل ممکن است بسیاری از افراد دوره مورد نظر خود را از دست بدهند. از طرفی هزینه دوره غیرحضوری DBA در بسیاری موارد مناسب‌تر از دوره حضوری آن است.
انعطاف‌پذیری بالای این نوع از آموزش باعث شده است تا شما با استفاده از دوره غیرحضوری DBA بتوانید در هر کجا که هستید از اساتید و دوره مورد نظر خود استفاده کنید. بنابراین حضوری یا مجازی بودنDBA مهم نیست. آنچه مهم‌تر است انتخاب یک مجموعه مناسب همراه با اساتید مجرب و اعطای مدرک معتبر است که باید مورد توجه قرار بگیرد.
دوره DBA مناسب چه کسانی است؟
مدیران/حسابداران/مشاوران/کارشناسان حوزه مالی و مالیاتی
مدیران/کارشناسان موسسات مالی مانند بانک‌ها، شرکت‌های کارگزاری، موسسات بیمه و شرکت‌های سرمایه‌گذاری
علاقمندان و فعالان در حوزه حسابداری/ مالی و مالیاتی

مزایای شرکت در دوره مدیریت DBA

1) کلاس‌های چالشی و کاربردی با تعامل چند سویه، کاملا آنلاین (حضور در کلاس با اینترنت)، با اساتید حرفه ای و فعال در کسب و کار، در خارج از ساعت کاری و دریافت پشتیبانی همیشگی در گروه های آنلاین
2) فراهم کردن فرصتی برای آشنایی با سایر مدیران و کارشناسان حوزه مالی و مالیاتی، اساتید و مشاوران مالی و زمینه سازی برای گسترش ارتباطات
3) حضور در کارگاه ها آنلاین و وبینارهای مهارتی (علاوه بر کلاسهای عادی) متناسب با نیازهای روز مدیران مالی و حسابداران.
4) برگزاری دوره ها در ساعات غیراداری
5) اعطای گواهینامه قابل ترجمه و مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
 

DBAحسابداری موسسه فن آوران حکیم

اما چرا پیشنهاد می‌کنیم مجموعه فناوران حکیم را برای آموزش دوره DBA حسابداری انتخاب کنید؟ این مجموعه با سابقه ۱۳ ساله‌ای که در برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی حسابداری، مالی و مالیاتی داشته است افتخار دارد تا آموزش بیش از ۳۰۰۰ مدیر مالی، حسابدار و مشاور حرفه ای در حوزه های مالی و مالیاتی را در کارنامه فعالیت‌های خود به ثبت برساند. این موسسه همواره در برگزاری دوره‌های تخصصی و کاربردی پیشرو بوده است. سرفصل‌های دوره DBA حسابداری فن اوران حکیم براساس نیازسنجی از مدیران مالی، با سابقه و حرفه ای و با هدف برای پرورش مدیران مالی شایسته‌ تدوین شده است.

سرفصل‌های دوره‌های به شرح زیر هستند:

 • قانون مالیاتهای مستقیم و قانون ارزش افزوده
 • قانون مبارزه با پولشویی و نحوه رسیدگی به تراکنش های بانکی
 • 6 استانداردهای بین المللی گزارشگری مالی IFRS 12 دانیال محجوب
 • سایر قوانین )تجارت ، چک ، تامین اجتماعی و کار
 • زبان تخصصی حسابداری
 • سرپرستی و مدیریت حرفه ای در امور مالی
 • تفکر استراتژیک
 • برند سازی شخصی
 • مدیریت سرمایه گذاری و تحلیل بازار سرمایه
 • اساتید دوره DBA

 • حبیب خادم
 • شادمان امینی
 • فاطمه هادلوند
 • محمد باقرآبادی
 • دانیال محجوب
 • احمد بیابانی
 • شبنم مومن زاده
 • دکتر بافنده
 • محمد آکوچکیان
 • کیانوش سیاح
 • توحید کاظمی
 • مشاوره آموزشی رایگان

  اگه جواب سوالتو هنوز نگرفتی میتونی با پر کردن فرم از مشاوره کارشناسان
  فن آوران حکیم استفاده کنی

  شماره شما با موفقیت ثبت شد مشاوران ما با شما تماس خواهند گرفت.

  پیشنهاد ویژه فن آوران حکیم

  راستی تا یادمون نرفته میتونی یکی از درس‌های دوره رایگان ثبت نام کنی فقط کافیه روی دکمه ثبت نام کلیک کنی
   

  مشاوره رایگان

  جهت دریافت مشاوره رایگان آموزشی شماره تلفن خود را وارد نمائید:

  ما را دنبال کنید

  فن آوران حکیم تلگرام فن آوران حکیم لینکداین فن آوران حکیم اینستاگرام فن آوران حکیم فیسبوک
  app-server2
  app-server1

  موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم

  موسسه آموزش عالی آزاد فن آوران حکیم با بیش از 13سال سابقه در برگزاری رویدادهای آموزشی، دارای نگرشی در راستای تبدیل به موسسه برتر در زمینه ارایه خدمات آموزشی و تخصصی در زمینه‌های علوم انسانی ( مدیریت، حسابداری و مالی، بورس، زبان انگلیسی و روانشناسی و ...) و نیز ارایه خدمات مشاوره‌ای توسط متخصصین حرفه‌ای در راستای بهبود عملکرد نیروی انسانی سازمان‌ها می‌باشد.


  مجوزها


   
  فن آوران حکیم وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری
  logo-samandehi

  اطلاعات تماس

  تلفن: ۳۶۲۸۲۸۰۱ (۰۳۱)
  ایمیل: info@fhakim.ac.ir
  آدرس: اصفهان ،بلوار ملت ،حد فاصل پل فلزی و آذر، جنب مجتمع تجاری بلوار، نبش کوچه ساسان(۲۱)، پلاک ۱۶۰، ساختمان فن آوران حکیم
  کدپستی: ۸۱۷۳۶۳۳۵۳۶
  سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
  مکالمه را شروع کنید
  سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید