کارگاه آشنائی با مبانی نظری و اجرائی دادرسی مالیاتی

اعتراض به مالیات تشخیصی و پیگری آن توسط مودیان از حقوق شرکت‌ها است. با توجه به دامنه وسیع از کسب و کارها که در صنایع و حوزه‌های مختلف، طیف وسیعی از مسائل و مشکلاتی وجود دارند که شرکت‌ها با آن مواجه هستند. مبانی نظری واجرائی دادرسی مالیاتی

چنین مسائل قانونی و مشکلاتی هر سال برای شرکت‌ها وجود دارد و طبیعی است که مودیان نیز درگیر آن شوند. بنابراین تا زمانی که با چگونگی اعتراض به عملکرد ماموران مالیاتی آشنا نباشید نمی‌توانید از حقوق خود دفاع کنید. در نتیجه آشنایی با فرایند و مراحل قانونی دادرسی مالیاتی جهت پرداخت صحیح مالیات ضروری است.

چرا فن آوران حکیم

با توجه به اهمیت این موضوع، موسسه آموزشی عالی آزاد فن آوران حکیم بر اساس رسالت حرفه ای خود، سلسله کارگاه های تخصصی با عنوان “کارگاه آشنائی با مبانی نظری و اجرائی دادرسی مالیاتی” را در استان اصفهان برنامه‌ریزی نموده است. هدف از اجرای این کارگاه‌ها آشنایی هر چه بیشتر حسابداران، حسابرسان، مدیران و معاونان مالی و مدیران ارشد شرکت‌ها در خصوص مبانی نظری و اجرائی دادرسی مالیاتی است.

justify

no-repeat;center top;;

auto

مخاطبین این کارگاه

حسابداران، مدیران مالی و مشاورین مالی و مالیاتی انواع شرکت‌های خصوصی و دولتی بوده همچنین صاحبان کسب و کار، کارآفرینان، فعالان اقتصادی، مدیران عامل شرکت‌ها نیز می‌توانند جهت شرکت در این کارگاه اقدام فرمایند.

center

no-repeat;center top;;

auto

 

فصل یکم  : اعتراض به برگ تشخیص

 

بند ۱ – شرایط و نحوه اعتراض به برگ تشخیص

در مواردی که برگ تشخیص مالیات صادر و به مؤدی ابلاغ می شود ، چنانچه مؤدی نسبت

به آن معترض باشد می تواند ظرف سی روز از تاریخ ابلاغ شخصاً یا به وسیله وکیل تام الاختیار خود

 

بند ۲ – تکلیف واحد مالیاتی در موارد ابلاغ قانونی برگ تشخیص مالیات

در صورتی که برگ تشخیص مالیات به دلیل عدم حضور مؤدی در نشانی قانونی یا استنکاف
از دریافت آن و یا به هر دلیلی به صورت قانونی ابلاغ شده باشد

بند ۳-  رسیدگی به اعتراض مؤدی نسبت به برگ تشخیص مالیات

اگر مؤدی اعتراض خود را به اداره امور مالیاتی ارائه کند ، اداره مزبور مکلف است ظرف مدت ۳۰ روز از تاریخ مراجعه مؤدی به موضوع رسیدگی و به یکی از اشکال زیر اتخاذ تصمیم نماید :

الف: در صورتی که دلایل و اسناد و مدارک ابراز شده مؤدی از طرف اداره امور

ب : اگر اداره امور مالیاتی دلایل  ابرازی مؤدی را موثر در تعدیل درآمد مشمول مالیات تشخیص ندهد

ج : اگر دلایل ابرازی مؤدی توسط اداره امور مالیاتی موثر در تعدیل درآمد مشمول مالیات تشخیص داده نشود و نظر آن اداره مورد قبول مؤدی واقع نگردد ، مراتب مستدلاً در ظهر برگ تشخیص منعکس

 

کارگاه آشنائی با مبانی نظری و اجرائی دادرسی مالیاتی

اعتراض به مالیات تشخیصی و پیگری آن توسط مودیان از حقوق شرکت‌ها است. با توجه به دامنه وسیع از کسب و کارها که در صنایع و حوزه‌های مختلف، طیف وسیعی از مسائل و مشکلاتی وجود دارند که شرکت‌ها با آن مواجه هستند. چنین مسائل قانونی و مشکلاتی هر سال برای شرکت‌ها وجود دارد و طبیعی است که مودیان نیز درگیر آن شوند. بنابراین تا زمانی که با چگونگی اعتراض به عملکرد ماموران مالیاتی آشنا نباشید نمی‌توانید از حقوق خود دفاع کنید. در نتیجه آشنایی با فرایند و مراحل قانونی دادرسی مالیاتی جهت پرداخت صحیح مالیات ضروری است. با توجه به اهمیت این موضوع، موسسه آموزشی عالی آزاد فن آوران حکیم بر اساس رسالت حرفه ای خود، سلسله کارگاه های تخصصی با عنوان "کارگاه آشنائی با مبانی نظری و اجرائی دادرسی مالیاتی" را در استان اصفهان برنامه‌ریزی نموده است. هدف از اجرای این کارگاه‌ها آشنایی هر چه بیشتر حسابداران، حسابرسان، مدیران و معاونان مالی و مدیران ارشد شرکت‌ها در خصوص مبانی نظری و اجرائی دادرسی مالیاتی است.
مخاطبین این کارگاه حسابداران، مدیران مالی و مشاورین مالی و مالیاتی انواع شركت‌هاي خصوصي و دولتي بوده همچنین صاحبان كسب و كار، كارآفرينان، فعالان اقتصادي، مديران عامل شركت‌ها نیز می‌توانند جهت شرکت در این کارگاه اقدام فرمایند.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید