مقاله
تغییر شرایط استخدام محسوس غول های فناوری

بی اعتنایی شرکت های مطرح جهان به مدرک تحصیلی

تا مدتی پیش در سراسر جهان مدرک تحصیلی معتبر برای کاریابی حائز اهمیت بسزایی بود. بسیاری از مردم در سراسر جهان، وقت،پول و انرژی خود را برای دریافت مدرک دانشگاهی هزینه می‌کردند، اما به نظر می‌رسد جامعه در حال تغییر است و از غول‌های فناوری تا شرکت‌های خدماتی بیش از آن که به دنبال مدرک باشند به دنبال استعداد هستند.
 
به گزارش سرویس آی تی انتخاب به نقل از گلسدور، مگی استیلول، مدیر شرکت مدیریت استعداد، در خصوص این موضوع می‌گوید: «هنگامی که شما به افرادی نگاه می‌کنید که به مدرسه نمی‌روند و راه خود را از طریق روش‌های غیر آکادمیک در جهان باز می‌کنند، درواقع در حال رصد انسان‌هایی نمونه هستید. گاهی کشف استعدادها مهم‌ترین بخش زندگی کاری افراد است.»
وی افزود: «اگرچه شرایط و تحصیلات دانشگاهی هنوز هم برای ارزیابی نامزدهای شغلی در نظر گرفته می‌شود، اما کمبود تحصیلات، دیگر به عنوان یک مانع برای دستیابی به شغل در نظر گرفته نمی‌‌شود.»
گوگل و EY دو شرکت سرشناسی هستند که اخیرا متوجه شده‌اند برای رشد سریع‌تر، الزاما نیازی به تحصیلات آکادمیک نیست و گاهی اخلاق، اشتیاق و استعداد کارامدتر است.
در ادامه معرفی ۱۵شرکت می‌پردازیم که به این موضوع واقف شده‌اند:

گوگل

امتیاز شرکت: ۴.۴
شرکت گوگل استخدام در حوزه‌های؛ مدیر محصول، کارمند، مهندس نرم افزار، مدیر بازاریابی محصول، دانشمند تحقیقاتی، مهندس مکانیک، برنامه نویس، مهندس UX، مشاور و شریک تجاری اداری را در ایالت هایی مثل تگزاس، سانفرانسیسکو و شیکاگو بدون وابستگی ویژه به تحصیلات انجام می‌دهد.
 

EY

امتیاز شرکت: ۳.۷
شرکت EY استخدام برای مسئول تنظیم خدمات، مشاور ریسک‌پذیری، مدیریت تجربه، مدیر ارشد خدمات مالی، حسابرس، کارآموز مدیریت ریسک و کیفیت و متخصص حسابداری را در سانفرانسیسکو، بوستون، نیویورک، کلیولند و ... بر اساس انعطاف‌پذیری کارمند و تناسبش با نقش انجام می‌دهد.
 

Penguin Random House

امتیاز شرکت: ۳.۸
استخدام برای طراح بازاریابی، دستیار تبلیغاتی، مدیر ارشد مالی، دستیار تولید، ویرایشگر ارشد، ویرایشگر تولید، کارگردان هنر و .. را در نیویورک؛ لندن، انگلستان؛ کلرادو اسپرینگز و .. بر اساس آموزش‌پذیری و حس مسئولیت پذیری انجام می‌دهد.
 

Costco

امتیاز شرکت: ۳.۹
استخدام برای: صندوقدار، دستیار فروش، بسته بندی، تزئینات، دستیار سفارش، تحلیلگر عملیاتی انبار، راننده کامیون و .. را بر مبنای برخورد کاسب، خویشتنداری، مهارت‌های ارتباطی و کلامی انجام می‌دهد.
 

Whole Foods

امتیاز شرکت: ۳.۵
استخدام برای: عضویت در تیم مواد غذایی، قصابی، تیم تخصصی، سرآشپز، تیم غذاهای دریایی در کالیفرنیا، تگزاس و برخی دیگر از ایالات‌ها بر اساس قابلیت‌های تصمیم گیری، رفتار مناسب با مشتری و زمان پرداخت استخدام می‌شوند.
 

هیلتون

امتیاز شرکت: ۴.۰
استخدام برای مدیر همایش‌ها، مدیر اداره های پیرامونی، خانه دار، مدیر هتل، دستیار مدیر غذا و نوشیدنی، پشتیبان، میزبان هماهنگ کننده فروش بین المللی، افسر امنیتی و ... در کالیفرنیا، تامپا، فلوریدا؛ مدیسون هیتز، مینه سوتا؛ آگوستا و شیکاگو بر اساس سطح کاری و تعیین استعداد انجام می‌شود.
 

Publix

امتیاز شرکت: ۳.۷
استخدام برای داروساز، هماهنگ کننده، تکنسین تعمیر و نگهداری کارمند اداره غذا، مدیر داروسازی و.. در آتلانتا و لیک لند را بر اساس تشخیص استعداد و نظر مدیر برای ایجاد فضای دوستانه انجام می‌دهد.
 

اپل

امتیاز شرکت: ۴.۰
استخدام برای: نابغه، مهندس تأیید طراحی، مدیر پروژه مهندسی، متخصص فناوری اپل، اعضای تیم اپل کار، تیم برنامه طراحی محصولات اپل، متخصص فروش و نماینده بخشی و در سانتا کلارا، کالیفرنیا؛ آستین، تگزاس؛ لاس وگاس، نیویورک و چارلستون، بر اساس هوش انجام می‌دهد. کارمندان در این خصوص می‌گویند اپل شگفت انگیز است فرصت‌های پیشرفت بی‌حد و حصری در آن وجود دارد. تنها کافیست کمی باهوش باشید و خود را با ساختار شرکت هماهنگ کنید.
 

استارباکس

استخدام برای سرپرست، مدیر فروشگاه و ... در سان فرانسیسکو، کمپون، کالیفرنیا؛ سیاتل، شیکاگو، آرکادیا، کالیفرنیا؛ دنور و.. بر اساس خلاقیت، توانایی انطباق با محیط، روحیه هنری و مواردی مشابه انجام می‌شود.
 

Nordstrom

امتیاز شرکت: ۳.۶
استخدام برای: خرده فروشی، تمیز کردن، انبارداری ، فروش لوازم آرایشی زیبایی، خیاطی، ارزیابی مهندس سایت، کارمند، مدیر رسانه اجتماعی و ... در لاس وگاس، نیویورک ؛ واشنگتن؛ و... بر اساس انعطاف‌پذیری، موقعیت‌شناسی و هوش اجتماعی انجام می‌شود.
 

Home Depot

استخدام برای سرپرست گروه، خدمات مشتری، پشتیبانی فروشگاه، صندوقدار، مدیر معاون فروشگاه، مشاور فروش، انبار دار ، مدیر محصول، تحلیلگر و ... در نیوجرسی؛ سان دیگو، کالیفرنیا؛ آتلانتا و ...بر اساس اخلاق، تنوع تجارب، هوش اجتماعی و مواردی مشابه انجام می‌شود.خط فروش این مجموعه بر محور خلاقیت می‌گردد.
 

آی بی ام

امتیاز شرکت: ۳.۶
استخدام برای: مهندس بلاکچین، سرپرست پرسنل، مذاکره‌گر حرفه‌ای، مدیر محصول، نماینده خدمات، عضو هیئت تحقیق و .. را در سان فرانسیسکو، کالیفرنیا؛ آستین، تگزاس؛ نیویورک را بر اساس انعطاف‌پذریری، روحیه آموزش پذیری، روحیه رشد و بالندگی و مواردی مشابه نجام می‌دهد.
 

بانک مرکزی امریکا

امتیاز شرکت: ۳.۵
استخدام برای: نماینده خدمات مشتریان، تحلیلگر، دستیار اجرایی، مدیر ارتباطات، مدیر بازار بانکداری، تحلیلگر راهبرد خزانه، مشاور کسب و کار و مواردی مشابه را در نیویورک، کلیلوند، فیلادلفیا و ... بر اساس اعتبار شغلی، تجربه و هوش انجام می‌دهد.
 

چیپوتل

امتیاز شرکت: ۳.۴
استخدام برای: مدیر منطقه، مدیر آشپزخانه، مدیر خدمات، عضو تیم رستوران، مدیر کل، سر آشپز و ... را در کانزاس سیتی، فلوریدا؛ کلرادو اسپرینگز، فیلادلفیا، کالیفرنیا؛ دنور و ... بر اساس سرعت، دقت، هوش و مواردی مشابه انجام می‌دهد.

Lowe’s

امتیاز شرکت: ۳.۳
استخدام برای: کارشناس فروش تجاری، صندوق‌دار فصلی ، سفارشات اینترنتی، متخصص خدمات مشتری فصلی، تحویل گیرنده، مدیر فروش و... در نیویورک، هیتس، سان فرانسیسکو، پاریس و ... را بر اساس کارکرد سریع، پیشرفت پذیریری و برخورد با مشتری استخدام می کند.
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید