استراتژی‌هایی برای روابط عمومی

روابط عمومی در هر نظام سازمانی ازا همیت ویژه برخوردار است و بدون در نظر گرفتن تکنیک‌های مربوط به آن و یا نداشتن استراتژی‌ روابط عمومی ...
استراتژی‌هایی برای روابط عمومی

 

استراتژی‌هایی برای روابط عمومی

روابط عمومی در هر نظام سازمانی از اهمیت ویژه برخوردار است و بدون در نظر گرفتن تکنیک‌های مربوط به آن و یا نداشتن استراتژی‌ در این حوزه، جامعه آماری مخاطبین شما محدود خواهد شد. چند استراتژی‌ روابط عمومی را با هم فرا می‌گیریم:

 1. مخاطبین خود را بشناسید
 2. منظم باشید
 3. مثل یک گزارشگر بیاندیشید.
 4. با یک تیم کارکنید
 5. حضور آموزش الکترونیکی خود را تقویت کنید.
 6. محتوای خود را مرتبط در نظر بگیرید.
 7. مثل مخاطب فکر کنید.
 8. حوزه رقابتی خود را درک کنید.
 9. شوخ طبع باشید.
 10. مخاطبین جوان
 11. داستان بگوئید.

 

از مهمترین استراتژی‌ روابط عمومی شناخت مخاطب می‌باشد

برای اینکه بتوانید پیام رسان خوبی باشید و تاثیر دلخواهتان را روی مخاطب بگذارید باید ابتدا آنها را بشناسید به یاد داشته باشید که همه مخاطبین شما یکسان نسیتند گاهی باید به بعضی از مخاطبینتان از طریق رخدادها نزدیک شوید و به بعضی دیگر از طریق رسانه‌های اجتماعی یا هر گزینه دیگر در روابط عمومی.

 

اهمیت نظم در استراتژی‌ روابط عمومی

روابط عمومی از طریق برنامه ریزی به دست می‌آید و برای آن باید مجموعه فعالیت‌های منظمی را دنبال کرد شما به یک تقویم نیامندید همچنین باید لیست تماس رسانه، رهبران، شخصیت‌ها، مشتریان و شرکت‌های مختلف را ایجاد نمائید.

 

مثل یک گزارشگر بیاندیشید.

محتوای شما باید به اندازه‌ای جالب باشد که در تمامی جوانب خود نظر عموم را به خود جلب کند حتی می‌توانید برای کسب و کار خودتان و یا سازمان خود مانند مطبوعات عمل کنید جملات پر معنی معرفی دقیق اشاره به جزئیات ارزشمند باید در برنامه‌های شما در نظر گرفته شود.

 

کار تیمی در استراتژی‌ روابط عمومی

تلاش‌ها و فعالیت‌های روابط عمومی باید طبقه بندی شود افرادی با مهارت در زمینه‌های نوشتار، عکاسی و سخنرانی در کنار هم می‌توانند به روابط عمومی شما شکل زیبایی ببخشند پیام شما باید طراحی دقیق داشته باشد نه اینکه به صورت تصادفی به دست مخاطب برسد.

 

حضور آموزش الکترونیکی خود را تقویت کنید.

در دنیای عمومی مردم از طریق فضای دیجیتال با هم در تماس هستند. بنابراین در فضای اجتماعی در رسانه‌های مجازی مثل فیسبوک، اینستاگرام و توئیتر برنامه ویژه‌ای را تدارک ببینید. اطلاعیه‌های خود را در این فضاها منتشر کنید.

 

ارتباط محتوا در استراتژی‌ روابط عمومی

روابط عمومی یعنی به اشتراک گذاشتن اطلاعات صحیح در مکان مناسب و برای مردم هدفمند. این باعث می‌شود برند شما ساخته شود و آوازه‌اش همه جا بپیچد شما باید زبان هدف، علایق و آئین‌های خاص را در نظر بگیرید.

 

مثل مخاطب فکر کنید.

کمپین خود را از نقطه نظر عموم مردم طراحی کنید نه خودتان بهتر است قبل از پیام رسانی جمعی با دوستان و فامیل خود پیام مورد نظر را در میان بگذارید و نظر آنها را بپرسید.

 

درک حوزه رقابتی در استراتژی‌ روابط عمومی

بهتر است مزیت رقابتی را برای بیزینس خود تعریف کنید به  مقایسه حوزه‌های مختلف رقابت بپردازید حتی یک مزیت رقابتی خلق کنید.

 

شوخ طبع باشید.

شوخ طبعی همیشه راهی برای جلب توجه مردم به سمت هر سازمانی بوده است خیلی از کسب و کارها تبلیغاتی خنده آور دارند چرا گاهی در روابط عمومی از این حس شوخ طبعی استفاده نکنیم.

 

مخاطبین جوان

بسیاری از فعالیت‌های مربوط به روابط عمومی بزرگسالان را هدف می‌گیرد بهتر است بدانید که مردم باور خود را نسبت به یک بیزینس، شرکت یا سازمان از سال‌ها قبل شکل می‌دهند یعنی سال‌هایی که جوانتر هستند.

 

داستان بگوئید.

رسانه‌ها همیشه به دنبال ایده‌های جالب می‌گردند تا مستندسازی کنند. آنها به دنبال نمایشی هستند که علاقه انسانی را موضوع خود قرار دادند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *