چهار اشتباه رایج در کمپین های ویدیو مارکتینگ

حد و مرز سرمایه گذاری های امروز در تولید ویدیوهای حرفه ای از هزینه های چند صد هزارتومانی دهه هشتاد فاصله گرفته و دیگر صحبت از رقم های چند صد میلیونی و میلیاردی برای راه اندازی کمپین ویدیومارکتینگ و تبلیغات ویدیویی یک کسب و کار نوبنیان است. اینکه تصور کنیم فقط با یک ایده مناسب و بدون سرمایه گذاری در این بازار پر از رقیب یک شبه موفق می‌شویم دیگر خیال باطلی است.
چهار اشتباه رایج در کمپین های ویدیو مارکتینگ

 

چهار اشتباه رایج در کمپین های ویدیو مارکتینگ

حد و مرز سرمایه گذاری های امروز در تولید ویدیوهای حرفه ای از هزینه های چند صد هزارتومانی دهه هشتاد فاصله گرفته و دیگر صحبت از رقم های چند صد میلیونی و میلیاردی برای راه اندازی کمپین ویدیومارکتینگ و تبلیغات ویدیویی یک کسب و کار نوبنیان است. اینکه تصور کنیم فقط با یک ایده مناسب و بدون سرمایه گذاری در این بازار پر از رقیب یک شبه موفق می‌شویم دیگر خیال باطلی است. اما این درحالی است که پول نیز ضمانتی برای پیروزی شما نیست, اکنون چهار اشتباه کمپین ویدیو مارکتینگ را با هم مرور کنیم. چهار اشتباه رایج در کمپین های ویدیو مارکتینگ عبارتند از:

 

اشتباه کمپین ویدیو : تلویزیون یعنی همه!

در اینکه تلویزیون رسانه بسیار بزرگ و اثربخشی در ویدیومارکتینگ است شکی نیست ؛ ولی این تصور که صرفا سرمایه گذاری در این رسانه برای همه مخاطبین تاثیرگذار خواهد بود یک تصور کاملا اشتباه است؛  پس اینکه فکر کنیم فقط با تلویزیون یا هر رسانه دیگری به صورت تک بعدی می توانیم برای برند خود جایگاه سازی کنیم یک اشتباه بزرگ است.

این نکته مهم را فراموش نکنید که تبلیغات تلویزیونی یک حباب بزرگ است که به محض قطع پخش ویدیوها این حباب خواهد ترکید و همه شما را فراموش خواهند کرد! پس برای جایگاه سازی برند خود  در کمپین های ویدیومارکتینگ به دنبال روش های عمیق تری در کنار استفاده از تلویزیون باشید در حقیقت همه موفقیت کمپین ویدیومارکتینگ خود را در رسانه تلویزیون  جستجو نکنید.

 

 

اشتباه کمپین ویدیو : زمانبندی نامناسب

برای انتخاب زمان شروع کمپین ویدیومارکتینگ خود همه شرایط را بررسی کنید و با تحلیل رفتارهای مخاطبین جامعه هدف، کمپین ویدیومارکتینگ خود را دربهترین زمان ممکن اجرا کنید تا درصد موفقیت کمپین شگفت زدهتان کند. به دور از شتابزدگی و با بهره‌گیری از تجارب مشاوران کمپین‌های تبلیغاتی در مرحله اول و مشاورین تخصصی ویدیومارکتینگ در مراحل بالاتر موفقیت اجرای کمپین ویدیومارکتینگ خود را با زمانبندی مناسب تضمین کنید.

 

اشتباه کمپین ویدیو : کمپین بزرگ بدون آزمایش کمپین کوچک

اهمیت اجرای یک کمپین کوچک قبل از کمپین اصلی را در نظر داشته باشید؛ کاری که شاید اگر بسیاری از شرکت های نوبنیان پیش از اجرای کمپین های ویدیومارکتینگ سنگین انجام می دادند امروز برای آزمون و خطا هزینه های میلیاردی پرداخت نمی کردند. زمانیکه بدون اجرای یک کمپین کوچک در  مقیاسی بسیار کمتر از بازار هدف مستقیما وارد مرحله انتشار ویدیوهای کمپین اصلی خود شوید نتیجه مشخص است توقف کمپین پس از حدود چند هفته از شروع .

این در حالیست که در نهایت با آنالیز کمپین متوجه خطای محاسباتی در اجرای کمپین خود خواهید شد . اما هزینه این آزمون و خطا چقدر خواهد بود؟!

 

 

اشتباه کمپین ویدیو : عدم آمادگی فنی و محتوایی

کاربران واقعا بی رحم هستند! اینکه در بعضی از آمار گفته می شود قریب به ۹۰% از ورودی های وب سایت هرگز برای بار دوم به سایت شما سر نمی زنند نشان از همین بی رحمی آنهاست!! پس در این شرایط اگرمحصول ، خدمت و یا حتی وب سایت خود را از نظر فنی و محتوایی آماده نکرده باشید بهانه دست آنها داده اید!

فراموش نکنید ویدیو نیز مانند سایر مدیاهای رسانه محور بعنوان هدایت‌کننده مخاطبین به پلتفرم اصلی کسب و کار شما عمل می‌کند و این مخاطبین در مجموع آنچه که از شما و کسب و کارتان درک میکنند تصمیم می‌گیرند که به خریدار تبدیل شوند و یا بدون خرید پلتفرم کسب و کار شما را ترک کنند.

پس قبل از ورود به دنیای بازاریابی بر اساس تولید محتوای ویدیویی و اجرا کردن کمپین ویدیومارکتینگ از زیرساخت های مناسب و جذب کننده کسب و کارتان برای انجام یک خرید بی‌دردسر و لذت بخش از سوی مشتریان اطمینان حاصل کنید.

این ها فقط برخی از دلایلی بود که می شد برای موفقیت یا عدم موفقیت یک کمپین تبلیغاتی نامبرد ، البته که با صرف کمی وقت میتوان دلایل بیشتر و البته نمودهای عینی این موارد را در دنیای کسب و کار امروز پیدا نمود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *