لینک کوتاه چیست ؟

با توجه به نیازهای روز دنیای وب لینک ها یا همان آدرس‌های اینترنتی بهترین و ارزانترین راه حل برای انتقال ویژگی‌های محصلو یاخدمات شما هستند. استفاده از این آدرسهای الکترونیکی روز به روز گسترده‌تر می‌شود. در شبکه‌های مجازی، وبلاگ‌ها، پیامک‌های تبلیغاتی، ایمیل‌ها و  ... .
لینک کوتاه چیست ؟

 

لینک کوتاه چیست ؟

با توجه به نیازهای روز دنیای وب لینک ها یا همان آدرس‌های اینترنتی بهترین و ارزانترین راه حل برای انتقال ویژگی‌های محصلو یاخدمات شما هستند. استفاده از این آدرسهای الکترونیکی روز به روز گسترده‌تر می‌شود. در شبکه‌های مجازی، وبلاگ‌ها، پیامک‌های تبلیغاتی، ایمیل‌ها و  … . حال سوال اینجا است که لینک کوتاه چیست ؟  لینک کوتاه از یک آدرس دامنه به علاوه تعداد محدودی کاراکتر تشکیل شده است که وقتی در مروگر وارد می‌شود شما را به صفحه ای با لینک بلندتر که مقصد مورد نظر شما برای مخاطبان می باشد، منتقل می‌کند.

 

هدف از ساخت لینک کوتاه چیست ؟

 با توجه به محدودیت‌های تعداد کاراکتر در پلتفرم‌های مختلف مانند پیامک، شبکه های مجازی به مانند تلگرام، توئیتر و … و با توجه به اینکه کاراکترهای فارسی در url به صورت کاراکترهای نامفهوم و طولانی تبدیل می‌شود، ما نیازمند استفاده از لینک‌های با کاراکترهای کمتر می‌باشیم.

 

چگونه لینک کوتاه بسازیم؟

لینک‌های کوتاه را می‌توانیم به دو صورت تهیه نمود:

  • ساخت دستی
  • وبسایت‌های کوتاه کننده لینک

 

ساخت لینک کوتاه به صورت دستی

در این روش شما یک صفحه در وبسایت خود ایجاد نموده و آن را با استفاده از روش‌های مختلف زیادی که وجود دارد آن را به صفحه هدف ریدایرکت می‌کنیم. پس با وارد شدن به لینک کوتاه تمام کاربران به صفحه هدف شما منتقل می‌شوند.

استفاده وبسایت های کوتاه کننده لینک

در این روش به وبسایت های لینک کوتاه مراجعه نموده و سپس لینک مورد نظر را در آن وبسایت ها قرار داده و لینک کوتاه شده را استفاده می‌کنیم.

 

چرا از وبسایت های لینک کوتاه استفاده کنیم؟

هم اکنون وبسایتهای زیادی در حوزه مارکتینگ خدمات کوتاه سازی لینک برای شما ارائه می‌دهند. چرا بهتر از آنها استفاده کنیم؟ این وبسایت ها به غیر از کوتاه کردن لینک خدمات زیاد دیگر را به شما ارائه می دهند که در ادامه به آنها اشاره می کنیم:

  • آمار کلیک بر روی لینک کوتاه
  • دستگاه‌ها و پلتفرم های کلیک کننده
  • آمار کشورهای کلیک کننده
  • و … .

از این اطلاعات ما می‌توانیم در مورد میزان موفقیت انتشار محتوا در پلتفرم‌های مختلف استفاده نمود و با توجه به فعالین حوزه دیجیتال مارکتینگ استفاده از این وبسایت‌ها کمک‌های زیاد به شما می‌کند.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *