متن ویدیو ، ستون ویدیو

محتواهای ویدیویی که به سرعت دست‌به‌دست می‌شوند و در اختیار همه قرار می‌گیرند، وایرال ویدیو یا  ویدیو ویروسی گفته می‌شود.
متن ویدیو ، ستون ویدیو - ویدئو مارکتینگ

 

متن ویدیو ، ستون ویدیو

متن ویدیو ، ستون ویدیو است. برای نوشتن متن یک ویدیوی تأثیرگذار در کنار داشتن ایده خلاقانه بعنوان مبنای نوشتن متن، چند عامل  مهم دیگر نیز وجود دارد.

 

ارائه خدمت تک محصولی در متن ویدیو

اولین عامل تمرکز بر یک محصول و خدمت و یا یک مزیت و برتری است. برای دوری از پیچیدگی در نوشتن متن ویدیو تبلیغاتی خود چنین تصور کنید که قرار است متنی که می‌نویسید در قالب ویدیو با یک کودک ارتباط برقرار کند و سپس او به کودکی دیگر بگوید که دیگران چه چیز و چرا باید از شما بخرند.

 

 

متن ویدیو را ساده بنویسید

متن خود را ساده بنویسید. تنها روی دلیل یک سوال تمرکز کنید. چرا مردم به‌جای عکس‌العمل نشان دادن به صدها ویدیویی که هر روز می‌بینند و یا می‌شنوند، باید در مقابل ویدیو شما واکنش دهند.

 

 

ایجاد اطمینان در بهبود کیفیت زندگی

رازی کوچک ولی مهم در مورد تجارت وجود دارد:

هیچ‌کس اهمیتی نمی‌دهد که خدمت یا محصول شما چیست. هیچ‌کس توجهی به محصول و یا خدماتی که ارائه می‌دهید، ندارد. تنها مسئله حائز اهمیت برای مشتریان این است که محصول و یا خدماتتان چگونه باعث بهبود زندگی آن‌ها می‌شود. مردم به دلایل و انگیزه‌های متعددی دست به خرید می‌زنند. ولی می‌توانید همه این دلایل را در یک انگیزه برای خرید خلاصه کنید: انگیزه برای بهبود و ارتقاء سطح کیفی زندگی.

درواقع مشتریان تمام اوقات شبانه روز در حال تلاش برای بهبود کیفیت زندگی خود هستند. آنها فقط به این موضوع اهمیت می‌دهند که آیا محصول یا خدمت شما، زندگی یا کسب وکارشان را بهبود خواهد بخشید یا خیر. در حقیقت فقط و فقط به دنبال منفعتی هستند که با استفاده از محصول یا خدمات شما بدست می آورند. در نتیجه وقتی در حال نوشتن متن ویدیو خود هستید، نکته اصلی مورد اشاره باید بهبود و ارتقایی باشد که عرضه می‌کنید و باید این بهبود را شفاف سازید. چیزی که مشتریان به دنبال آن هستند تجربه خریدی متمایز است که علاوه بر لذتبخش بودن برای آنان بهبودی در وضعیت زندگی آنان نیز ایجاد نماید.

 

 

ایجاد انگیزه در اجرای فعالیت

دومین عامل کلیدی در نوشتن متن ویدیوی تبلیغاتی مؤثر این است که به مشتری بالقوه خود بگویید دقیقا چه‌کاری را باید فوراً به انجام برساند تا بتواند از تجربه لذت بخش خرید از شما، هرچه زودتر بهره‌مند شود.

برای مثال: امروز قبل از ساعت ۹ شب و تمام شدن اجناس به اینجا بیایید! و یا همین حالا به وبسایت فروش محصول مراجعه کرده و از تخفیف آنی بهره‌مند شوید.

کاری کنید تا خرید از شما در ذهن مشتریانتان راحت شود. مطمئن شوید که درک فراخوان شما ساده و آسان است، در نظر داشته باشید که ویدیوی تولیدی شما در چه کدام پلتفرم انتشار و با چه خصوصیاتی منتشر می‌شود. طراحی فراخوان انتهای ویدیو را با توجه به نوع پلتفرم انتشار انتخاب کنید، تلویزیون ، وبسایت و یا شبکه‌های اجتماعی هرکدام شرایط خاص خود را برای ایجاد تعامل با مخاطبینشان دارند.

 

نیاز آفرینی در متن ویدیو نکنید

قانون دیگری نیز وجود دارد: سعی نکنید تا در متنتان نیازآفرینی کنید. تنها به نیاز کنونی مخاطب بپردازید. به نیازی بپردازید که مخاطب ویدیو هم‌اکنون آن را حس می‌کند و به دنبال رهایی از آن است. به کمبودی بپردازید در حال حاضر آنرا احساس می‌کند. هدف شما از تولید ویدیو تبلیغاتی این است تا مشتری را مشتاق به خرید و استفاده از محصول یا خدماتی که ارائه می دهید کند.

اما برای نوشتن متن ویدیوی تبلیغاتی مؤثر فرمول وجود دارد. ابتدا،  باید مشکلی را که مشتری خواهان حل شدنش است، مطرح نمایید. با این کار بلافاصله توجه مشتری احتمالی را به خود جلب کنید

دوم، راه‌حل را تشریح می‌کنید. شما بهترین شیوه برای حل مشکل و رفع نیاز را توضیح می‌دهید. این کار انگیزه خرید را در ذهن مشتری فعال می‌کند.

سوم، محصول یا خدمت خود را به‌عنوان بهترین راه‌حل موجود ارائه می‌دهید و در آخر و مرحله چهارم نیز برای اقدام بعدی پس از تماشای ویدیو فراخوان می‌دهید. شما به مشتری احتمالی خود می‌گویید که از وب‌سایت شما بازدید به عمل آورد و یا فوراً محصول را خریداری کند و تحویل بگیرد. به‌این‌ترتیب نزدیک‌ترین راه برای حل مشکل و یا رفع نیاز به مشتری خود را ارائه می‌دهید.

برای نوشتن یک متن مناسب و البته تاثیرگذار به خلاقیت و تسلط کافی به زبان و ادبیات بازاریابی نیز نیاز داریم. همیشه این را در خاطر خود داشته باشید که همزمان با بروز شدن خدمات و محصولات به مرور زمان سلایق ، روحیات  وعلایق مشتریان نیز عوض خواهد شد پس با در نظرگرفتن جنس ، سن و سطح اجتماعی مخاطبین خود متن ویدیو خود را بنویسید.نکته پایانی اینکه پیش از دست به قلم شدن برای ویدیوی خود همه مواردی که نیاز دارید در متن به مخاطب انتقال داده شود را جدا جدا  و در دسته بندی چهار مرحله ای که بیان شد یادداشت کنید و بر حسب اولویت و با توجه به محدودیت زمان از بین آنها انتخاب کرده و متن خود را به رشته تحریر درآورید و همواره به یاد داشته باشید تاثیر بیشتر در گرو سادگی بیشتر متن ویدیو شماست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *